KAPAT

Bilgi İşlem kontrol paneli

Ürünlerinizi, faturalarınızı ve destek taleplerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Üyeliğiniz yok mu? Hemen üye olun.

Başkalarından Hosting Önerisi Almadan Önce Bu 6 noktaya Dikkat Edin

Başkalarından Hosting Önerisi Almadan Önce Bu 6 noktaya Dikkat Edin

Hosting, bir web sitesinin sunucusudur. Yani diğer bir tabirle temel taşı da diyebiliriz. Hosting hizmetini çeşitli kaynaklardan edinebilirsiniz; ancak bu hizmeti en kaliteli şekilde ve en güvenilir şekilde almanız açısından doğru seçim yapmanız gerekmektedir.

Bu şekilde web sitenizin uzun vadede kalitesi ve sürekliliğini sağlamış olursunuz. Özellikle de e-ticaret sitelerinde bilgilerin korunması açısından kaliteli bir hizmet için hosting seçimi olduğundan daha büyük önem taşımaktadır.

Hosting hizmetinden en kaliteli şekilde yararlanmanız için doğru hizmeti seçmeniz gerekmektedir.

Hosting Hizmeti Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  1. Var olan ya da kurmayı planladığınız sitenin içeriğine ve amacına uygun bir hosting seçimi yapmanız gerekmektedir. Blog  veya resim ağırlıklı olan bir sitenin fazla disk alanına ihtiyacı olmayacaktır. Bu gibi detaylar hosting seçiminde göz önünde bulundurulmalıdır.
  2. Hosting hizmeti alırken veri transferi limitine de dikkat edilmesi gerekmektedir. Sayfanız tıklandıkça, site trafiğiniz arttıkça veri transferi limitinden tüketilmektedir. Dolayısıyla sitenize olan ilginin artması limitinizi orantılı olarak azaltacaktır. Siz de hosting hizmeti alırken buna dikkat etmelisiniz.
  3. Sağlayıcının güvenilir ve refaransları olan bir isim olması büyük önem taşımaktadır. Bu sayede daha kaliteli ve güvenilir bir hizmet alabilme imkanınız olur. Aynı şekilde işinin uzmanı olan kişilerden hosting ve domain gibi ihtiyaçlarınız için gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.
  4. Söz konusu kullanım elektronik cihazlar üzerinden yapılacağı için ne zaman ve nerede arıza oluşacağı hiç belli olmuyor. Bu nedenle hosting hizmeti alırken yedekleme sisteminin olması hayati önem taşımaktadır.
  5. Hosting hizmeti alacağınız firmanın adres, telefon gibi tüm iletişim bilgilerinin bilinir olmasına özen göstermesi ve hizmeti veren firmanın ulaşılabilir olması gerekmektedir.
  6. Hosting hizmeti alırken sitenin nereye hitap edeceğine göre seçim yapmalısınız. Site Türkiye’de yaşayanlara hitap edecekse sağlayıcının da Türkiye’de olması daha hızlı bir site olması açısından önem arz etmektedir.

Hosting hizmeti alırken yukarıdaki hususlara dikkat edilmelidir.

Hosting Seçimi Neden Önemlidir?

Kısaca örnek olarak bir inşaat yapılırken binanın sağlam olması için temelinin de sağlam olması gerekmektedir. Bu mantıkla düşünüldüğünde bir web sitesi kurulumu yapılırken de  temelinin yani hostingin sağlam ve kaliteli olması gerekmektedir. İleride farklı sorunlarla karşılaşmamak adına baştan önlem mutlaka gerekli önlemler alınmalı ve doğru seçim yapılmalıdır.

BU YAZIYI PUANLA

(1 Oy . Ortalama Puan : 5)

YORUM YAP

Yorumlar

Bu yazı için herhangi bir yorum yapılmamış.

İlk yorumu siz yapın

SİZ DE YORUM YAZIN

7 + 7  Captca Değiştir